"SRBIJA UZ ENGLESKU NAJBLIŽA MUNDIJALU" Iz tabora Andore poručuju: Bićemo dostojan protivnik!
Selektor Andore, Koldo Alvares, izneo je svoja očekivanja pred meč sa Srbijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
Andora u Leskovac stiže posle dobrog izdanja protiv favorizovane Engleske.
Podsetimo, Englezi su u gostima savladali Andoru minimalnim rezultatom 1:0.
"Poslednja dva meča izgubili smo 0:1, sportska sreća nam nije bila naklonjena. Radili smo mnogo, prošli teške rivale u proteklom peruiodu, ostaje nam i ova utakmica pa da ekipi pružimo zasluženi odmor", rekao je Alvares.
Ističe selektor Andore da je Srbija apsolutni favorit večeras.
"Naš rival ima veliki broj poznatih internacionalaca, što ga stavlja u ulogu velikog favorita. Spremili smo u odnosu na utakmicu sa Engleskom nekoliko izmena i taktičkih novina. Hoće li nam to doneti bolji rezultat zavisi od domaćina, koju je uz Englesku najveći kandidat da ode na Svetsko prvenstvo".
Jedan od najiskusnijih igrača u timu Mark Vales veruje da će njegov tim pružiti dostojan otpor Orlovima.
"Biće teško da probijemo zadnju liniju domaćina, ali imam poverenja u mlađe igrače koji znaju i mogu da odgovore zadacima. Svesni smo da nas čeka ozbiljan posao, dobro smo se spremili i pokušaćemo da rešimo i najteže probleme. Bićemo dostajan protivnik Srbiji, ona je uz Englesku najbliža odlasku na Mondijal. Ne treba potceniti ni Albaniju, koja takođe ima šanse za uspeh", poručio je Vales.
Kurir sport